modne zasłony do hotelu

Jakie są teraz modne zasłony hotelowe?

Wybór odpowiednich zasłon hotelowych ma ogromne znaczenie dla komfortu gości oraz estetyki wnętrza. Jakie modele są teraz modne? Które warto wybrać? Podpowiadamy w naszym najnowszym artykule.

Zasłony, nie tylko zaciemniające, pełnią w hotelu wieloraką funkcję. W ciągu dnia są przede wszystkim barwną dekoracją i oprawą dla okna. Wieczorem zasłonięta zasłona ma za zadanie ochronić pokój lub apartament przed ciekawskimi oczami sąsiadów, lub ulicznych przechodniów. Ponieważ jest wtedy całkowicie wyeksponowana, warto zadbać, by zasłony były dobrze dopasowane do twoich potrzeb, przede wszystkim tych estetycznych, ale nie tylko. Kolory, fason, faktura, wzór powinny dobrze komponować się wizualnie z pozostałymi elementami wystroju wnętrza, a także kolorystyką ścian i podłóg. Stawianie na kontrasty nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Czerwona zasłona przy zielonej podłodze będzie wyglądała na dekoracyjną pomyłkę, a nie zamierzony efekt.

Zasłony zaciemniające – nie tylko do zaciemniania

Zdolność do nieprzepuszczania promieni słonecznych nawet w środku czerwcowego południa to nie jedyna zaleta, jaką potrafią zaskoczyć nasze zasłony zaciemniające blackout. Możliwość stosowania ich w różnym celu sprawia, że są przydatne zarówno latem, jak i zimą. Poza wspominaną już wielokrotnie zdolnością całkowitego zaciemniania wnętrz zasłony zaciemniające blackout mogą pochwalić się jeszcze dwoma zastosowaniami. Mają doskonałe właściwości izolacyjne w zakresie akustyki i temperatury. Oznacza to, że przez zasłonięte okno przedostaje się mniej dźwięków z otoczenia. Tę cechę zasłon zaciemniających lubią szczególnie właściciele hoteli i pensjonatów oraz osoby. Zasłonięcie zasłony zaciemniającej ogranicza dopływ dźwięków i tworzy tak potrzebną do snu ciszę. Drugą ważną cechą jest zdolność częściowej termoizolacji. Ta zaleta przydaje się zimą. Nie jest tajemnicą, że przy oknach, nawet tych najbardziej szczelnych, zazwyczaj jest chłodniej niż w pozostałej części pomieszczenia. Zasłona zaciemniająca blackout zatrzymuje chłodne powietrze przy oknie, nie pozwalając mu przedostać się w głąb wnętrza. Dzięki zastosowaniu zasłony zaciemniającej oszczędzamy ciepło, a co za tym idzie, także pieniądze

Zasłony zaciemniające blackout – elegancko i praktycznie

jakie zasłony hotelowe wybrać

Zasłony hotelowe zaciemniające to połączenie elegancji, dobrego smaku i wygody. Gruba, miękka tkanina zasłon zaciemniających nadaje pomieszczeniom stylowego i przytulnego wyglądu. Zdolność do zatrzymywania promieni słonecznych pozwala na dowolne sterowanie stopniem zaciemnienia pomieszczenia. Możliwość częściowego rozpraszania dźwięków daje szansę na wyciszenie pomieszczenia choćby w niewielkim stopniu. Powstrzymywanie przenikania zimna pozwala na lepszą izolację termiczną w chłodne dni.

Zasłony dimout – co to jest?

Tekstylia zaciemniające występują w dwóch wariantach – blackout oraz dimout. Zasłony w wariancie dimout nie są aż tak intensywne w swoim działaniu, bowiem ich nieprzepuszczalność światła utrzymuje się na poziomie 85-90%. Do produkcji tego rodzaju tekstyliów wykorzystuje się tkaniny poliestrowe bądź bawełniane. Jednocześnie są podgumowane po lewej stronie, dzięki czemu blokują przepływ promieni słonecznych. Im grubszą powłokę zastosował producent, tym większy będzie poziom krycia.

Zasłony dimout idealne na cały rok!

Dość często ozdoby okienne tego typu znajdują zastosowanie w miejscach wymagających pełnego wyciemnienia. Często więc można je zobaczyć w hotelach czy restauracjach. Głębokie wyciemnienie pomieszczenia, jednak nie w całkowitym stopniu powoduje dużą swobodę i komfort przebywania w nasłonecznionym salonie czy sypialni. Dodatkowym atutem zasłon dimout są ich właściwości termoizolacyjne. Pomieszczenie osłonięte tego typu dekoracją wolniej nagrzewa się latem, zaś późną jesienią czy zimą wolniej się wychładza.

Certyfikat trudnopalności

jakie zasłony wybrać do hotelu

Działanie tkanin trudnopalnych znacznie podnosi bezpieczeństwo w razie wystąpienia pożarowego. Tkaniny trudnopalne to takie, które zostały poddane działaniu płomienia lub promieniowania cieplnego i palą się w obszarze działania źródła ciepła, a po jego odjęciu gasną. Nie wytwarzają również gazów palnych, przez które może dojść do zapłonu. Materiały trudnopalne to takie, które się topią, a nie palą. Warto zwracać uwagę na różne normy i oznaczenia, takie jak EN ISO 1021, BS 5852 czy DIN 4102, aby wybrać odpowiednią tkaninę z certyfikatem trudnopalności. W Polsce stosuje się normę PN-EN ISO 6940:2005, która określa wymagania dla tkanin poddawanych testowi odporności na źródła ognia.

Jeśli potrzebujesz zasłon zaciemniających skontaktuj się z Poldekor, z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze odpowiednich zasłon jak również z największą radością je dla Was uszyjemy!

Podobne wpisy